sobota, 24 lutego, 2024

Wypadek w Wielkopolsce. Strażacy uratowali kierowcę po wypadku

W wyniku wypadku drogowego w miejscowości Kazimierz Biskupi w Wielkopolsce pojazd osobowy wjechał w garaż. Nieprzytomnego kierowcę uratowali strażacy z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy przywrócili mu funkcje życiowe przy użyciu defibrylatora AED.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kazimierz Biskupim i funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie zostali wezwani do interwencji w związku z wypadkiem drogowym, który miał miejsce 3 lutego w Kazimierzu Biskupim. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zauważyli, że samochód osobowy uderzył w budynek garażowy.

Kierujący pojazdem został znaleziony nieprzytomny i nie wykazywał oznak życia. Natychmiastowo przystąpiono do akcji reanimacyjnej. Dzięki szybkiej i profesjonalnej interwencji strażaków, którzy wykorzystali defibrylator AED, udało się przywrócić mężczyźnie funkcje życiowe.

Po stabilizacji stanu kierowcy, został on przekazany zespołowi ratownictwa medycznego, który zajął się dalszą opieką medyczną. W działania ratownicze zaangażowani byli zarówno członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kazimierz Biskupi, jak i funkcjonariusze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 i nr 2 z Konina.

Strona głównaKoninWypadek w Wielkopolsce. Strażacy uratowali kierowcę po wypadku