Wypadek w Wielkopolsce. Rowerzysta z poważnymi obrażeniami

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Jeden z rowerzystów potrąconych 23 marca przez samochód osobowy między Sobiałkowem a Topólką w powiecie rawickim ma poważne obrażenia. 75-letni kierowca auta stracił prawo jazdy.

Są kolejne ustalenia w sprawie wypadku na drodze między Sobiałkowem a Topólką. Przypomnijmy, że samochód osobowy, prowadzony przez 75-letniego mieszkańca Pleszewa, wyprzedzając ciężarówkę, wjechał na pas, którym jechała grupa sześciu rowerzystów w wieku od 19 do 45 lat. Trzech z nich zostało potrąconych przez samochód i doznało obrażeń,

Jak powiedziała portalowi „rawicz24” asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowa KPP Rawicz, dwóch z nich nie odniosło poważnych obrażeń. Ale trzeci, 37-letni rawiczanin, doznał złamania żebra i kręgu. Przebywa obecnie w szpitalu w Krotoszynie, a jego leczenie potrwa dłużej niż 7 dni, więc zdarzenie zostało zakwalifikowane przez policję jako wypadek.

Policjanci zabezpieczyli m.in. rejestrator, który był zamontowany w samochodzie i obecnie sprawdzają, czy nagrał się moment wypadku. Sam kierowca auta stracił prawo jazdy i stanie przed sądem. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Podziel się:

Ostatnio dodane: