Wypadek w Wielkopolsce. Droga była zablokowana przez kilka godzin

wypadek w Wymysłowie fot. policja Gniezno

Trzy samochody, ciężarówka i dwa osobowe, zderzyły się w w Wymysłowie na drodze krajowej nr 15 na przejeździe kolejowym. Sprawca wypadku był pod wpływem alkoholu. Droga była nieprzejezdna przez kilka godzin.

Wypadek miał miejsce 17 stycznia przed godziną 21.00, jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie.
„Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący samochodem osobowym marki Citroen C4, 26-letni mieszkaniec Gostynia, jadąc od strony Gniezna w kierunku Trzemeszna nie dostosował prędkości do warunków drogowych i najechał na tył poprzedzającego go Citroena C4 kierowanego przez 55-letniego mieszkańca gminy Golub-Dobrzyń” – informuje KPP w Gnieźnie. – „Auto to na skutek uderzenia przemieściło się na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyło się czołowo z samochodem ciężarowym marki Mercedes Actros jadącym w kierunku Gniezna, za kierownicą którego znajdował się 61-letni mieszkaniec powiatu mławskiego. Przeprowadzone przez policjantów ruchu drogowego badanie wykazało, że 26-latek kierujący citroenem miał 2,6 promila alkoholu w organizmie”.

55-latek kierujący drugim citroenem odniósł obrażenia wymagające pobytu w szpitalu, dokąd zawiozła go karetka. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie ucierpieli. Nietrzeźwy kierowca stracił prawo jazdy. Policjanci badają pozostałe okoliczności zdarzenia.

Droga krajowa nr 15 na odcinku Trzemeszno – Gniezno była zablokowana przez kilka godzin – ruch odbywał się objazdami. Ponieważ do wypadku doszło przy przejeździe kolejowym – na czas pracy służb wstrzymany też był ruch pociągów. Utrudnienia w miejscu wypadku trwały do północy.

Podziel się:

Ostatnio dodane: