piątek, 23 lutego, 2024

Wypadek w Poznaniu. Zderzenie tramwaju z samochodem osobowym na ulicy Grunwaldzkiej

Na ulicy Grunwaldzkiej doszło do zderzenia tramwaju z samochodem osobowym, co spowodowało znaczne utrudnienia w ruchu. Zgodnie z wstępnymi informacjami, w wyniku zdarzenia poszkodowana została kobieta kierująca pojazdem. Służby ratownictwo medyczne natychmiast zajęły się opieką nad ofiarą wypadku, jednak na chwilę obecną nie wiadomo, czy konieczne będzie jej przewiezienie do szpitala.

Zdarzenie miało miejsce tuż za skrzyżowaniem Grunwaldzkiej z Marszałkowską i spowodowało całkowite wstrzymanie ruchu tramwajowego w obu kierunkach. W odpowiedzi na sytuację, komunikacja miejska uruchomiła autobusy zastępcze, które mają pomóc w przemieszczaniu się pasażerów linii tramwajowych 1, 6, 13, 15. Jak zaznaczył kierownik ruchu CNR MPK, tramwaje zostały przekierowane na objazdy.

Kierowcy podróżujący w rejonie wypadku również muszą mierzyć się z komplikacjami. Z powodu zdarzenia tworzą się zatory, gdyż ruch samochodowy w stronę centrum miasta odbywa się jedynie po jednym pasie. Służby apelują o zachowanie ostrożności i cierpliwości podczas przejazdu przez obszar objęty utrudnieniami. Policja i służby drogowe pracują na miejscu, aby jak najszybciej usunąć skutki kolizji i przywrócić normalny przepływ ruchu.

Źródło: epoznan
Strona głównaPoznańWypadek w Poznaniu. Zderzenie tramwaju z samochodem osobowym na ulicy Grunwaldzkiej