Wypadek podczas prac polowych. Siewnik wciągnął rękę kobiety

fot. KP PSP Rawicz

Rawiccy strażacy pomogli kobiecie, której rękę podczas prac polowych wciągnął siewnik. Kobieta, z dłonią owiniętą wokół odciętego pręta siewnika, czekała na przyjazd służb ratunkowych, które zabrały ją do szpitala.

Wezwanie nadeszło 18 listopada po południu z terenu jednego z zakładów przy ul. Targowej. A ponieważ miejsce to znajduje się niedaleko siedziby strażaków – błyskawicznie dotarli na miejsce.

– Wówczas okazało się, że na teren wspomnianej firmy ciągnikiem rolniczym z podczepionym siewnikiem, po pomoc przyjechał rolnik, wcześniej w sąsiedztwie obsiewający pole – wyjaśnia bryg.Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego PSP. – Na maszynie znajdowała się unieruchomiona młoda kobieta, z ręką wkręconą w jeden z podzespołów siewnika. Pracownikiem wzywającym służby okazał się być strażak-ochotnik z gminy Pakosław, który poprzez odcięcie pręta uwolnił poszkodowaną. Z kolei strażacy z KP PSP w Rawiczu, po zabezpieczeniu terenu udzielili mieszkance gminy Rawicz kwalifikowanej pierwszej pomocy polegającej m.in. na wsparciu psychicznym oraz unieruchomieniu ręki, a po przyjeździe zespołu ratownictwa medycznego, przy pomocy sprzętu tnącego skrócili pręt, wokół którego była zawinięta dłoń kobiety.

Ratownicy medyczni zabrali kobietę do szpitala, a strażacy przypominają przy okazji, jak ważna jest ostrożność i rozwaga podczas codziennych prac. „Rutyna bywa zgubna!” – podsumowują.

 

 

Podziel się: