Wypadek na przejeździe kolejowym. Jedna osoba nie żyje

wypadek, przejazd kolejowy fot. KP PSP Rawicz

Na przejeździe kolejowym między Rawiczem a Kątami samochód ciężarowy z przyczepą wjechał pod pociąg. Kierowca ciężarówki zginął na miejscu. Na miejscu pracują służby, do Rawicza nie kursują pociągi, są także utrudnienia w ruchu drogowym.

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu, do tragedii doszło 20 lutego około godziny 9.00 rano na przejeździe kolejowym między Rawiczem a Kątami.
„Samochód ciężarowy z przyczepą wjechał pod pociąg osobowy jadący z Rawicza w kierunku Wrocławia” – poinformowali rawiccy strażacy na swoim profilu społecznościowym na Facebooku. – „Niestety, jest ofiara śmiertelna. Na miejscu zdarzenia w tej chwili pracują strażacy, policjanci prokurator oraz przedstawiciele PKP. Szlak kolejowy pomiędzy Rawiczem i Korzeńskiem jest nieprzejezdny”.

Ofiara jest kierowca ciężarówki – kabina została bardzo mocno zniszczona przez uderzenie pociągu. Z pasażerów nikt nie ucierpiał. Pociągi na trasie do Rawicza nie kursują, na samym przejeździe są utrudnienia z przejazdem także dla samochodów. Jak długo potrwają utrudnienia – nie wiadomo.

Podziel się:

Ostatnio dodane: