Wypadek na DK32. Dwie osoby z obrażeniami

wypadek Rostarzewo fot. OSP Rostarzewo

Dwa samochody zderzyły się na drodze krajowej nr 32 w Rostarzewie. Do wypadku doszło 21 listopada przed godziną 18.00 – sprawca odmówił przebadania alkomatem. Został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badania.

Na miejsce wypadku zostali wysłani strażacy z JRG Grodzisk, JRG Wolsztyn i OSP Rostarzewo, a także policja i zespół ratownictwa medycznego. Jak informuje portal „Grodzisk Nasze Miasto”, według wstępnych ustaleń policjantów, samochód marki Citroen zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Kierowca jadącego za nim auta nie zachował należytej ostrożności i odległości od citroena, w związku z czym uderzył w jego tył, co spowodowało, że citroen wylądował na drzewie.

Sprawca zderzenia, 28-letni obywatel Ukrainy, odmówił poddania się badaniu alkomatem, jak powiedziała portalowi st. sierż. Aleksandra Hoffmann, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim. Został więc przewieziony do szpitala, gdzie pobrano od niego krew do badania. Wyniki wykażą, czy prowadził pod wpływem alkoholu czy też nie.

Wszyscy uczestnicy zdarzenia odnieśli obrażenia, ale na szczęście nie są one poważne. Na miejscu, na drodze krajowej nr 32, nadal pracują służby, ale droga jest już przejezdna.

Podziel się: