W miejscowości Białośliwie w północnej części Wielkopolski doszło 25 czerwca 2026 roku do kolizji dwóch składów kolejowych. Mimo że pojazdy częściowo wypadły z szyn, wstępne raporty wskazują, że nikt nie odniósł obrażeń.
Przebieg zdarzenia
Do wypadku doszło w Białośliwiu, gdzie dwa pociągi „otarły” się o siebie. W wyniku zdarzenia oba składy częściowo wykoleiły się z torów.
Służby sprawdziły stan osób znajdujących się w pociągach. Z pierwszych ustaleń wynika, że nikt nie ucierpiał.
Utrudnienia w ruchu kolejowym
Zdarzenie spowodowało utrudnienia dla pasażerów podróżujących do Kołobrzegu. Na tym odcinku trasy ruch pociągów jest obecnie zakłócony.
Osoby korzystające z tej linii muszą liczyć się z opóźnieniami, ponieważ przejazd przez to miejsce jest utrudniony.