Wypadek 16-letniego motocyklisty. Nie miał uprawnień do kierowania pojazdem

fot. pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

Wrzesińscy policjanci ustalili więcej szczegółów wypadku, do którego doszło w Targowej Górce. Okazało się, że 16-letni motocyklista nie miał uprawnień do kierowania pojazdem, a sam motocykl nie był dopuszczony do ruchu.

Przypomnijmy, że do wypadku doszło 25 marca przy skrzyżowaniu ulic Łukasińskiego i Polnej. Motocyklista stracił panowanie nad pojazdem, przewrócił się i uderzył głową w krawężnik. Sprawą zajęła się policja i jak informuje portal „wrzesnia INFO” ustaliła, że 16-latek kierujący motocyklem crossowym nie dostosował prędkości do warunków drogowych i dlatego stracił równowagę, a później się przewrócił.

Jak powiedział portalowi Adam Wojciński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wrześni, młody człowiek nie miał też uprawnień do kierowania motocyklem, a sam pojazd nie był dopuszczony do ruchu, nie posiadał tablic rejestracyjnych, homologacji, badań technicznych i ubezpieczenia OC.

16-latek z gminy Nekla spędzi w szpitalu co najmniej siedem dni. Wydział Kryminalny KPP we Wrześni prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Podziel się:

Ostatnio dodane: