Wykolejenie tramwaju na Moście Dworcowym w Poznaniu. Stało całe centrum!

Skrzyżowanie Most Dworcowy fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Tramwaj linii nr 12, który wykoleił się na Moście Dworcowym, skutecznie wstrzymał ruch tramwajów w centrum. Samochody z kolei nie mogły przejechać, ponieważ autobus „za tramwaj” utknął na moście, bo się nie zmieścił obok dźwigu…

Do wykolejenia tramwaju doszło po godzinie 9.00.
„Z powodu wykolejenia tramwaju linii 12 na Moście Dworcowym ruch tramwajowy w tym rejonie od godziny 9.12 jest wyłączony” – informował Nadzór Ruchu MPK Poznań. – „Tramwaje kursują trasami objazdowymi przez Wildę – Hetmańską – Reymonta – Rondo Jeziorańskiego – Grunwaldzką – Bukowską – Roosevelta. Trasa objazdów dotyczy dwóch kierunków. Na trasie Głogowska/Hetmańska – Głogowska – Rondo Kaponiera uruchomiono autobusową komunikację zastępczą. Komunikacja zastępcza również uruchomiono na odcinku Rondo Rataje – Królowej Jadwigi – Most Dworcowy – Rondo Kaponiera”.

Na miejscu pojawił się dźwig MPK, który wstawił tramwaj na tory – na czas operacji napięcie sieci trakcyjnej na Moście Dworcowym było wyłączone. Sytuację dodatkowo utrudnił autobus „za tramwaj”, który nie uwzględnił dźwigu stojącego na moście i nie zmieścił się między nim a barierką, korkując dokumentnie Most Dworcowy także dla samochodów.

Po wstawieniu tramwaju na tory służby MPK sprawdziły jeszcze, czy nie doszło do uszkodzeń torowiska i o godzinie 10.00 ruch w tym rejonie powoli zaczął wracać do normy.

Podziel się:

Ostatnio dodane: