Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

PRZEŁOŻONY: Koncert Fair Weather Friends / 25.10 / Poznań

25 października 2019 @ 19:00 - 23:30

59762 image 71655298 2456409091092037 8123472341603713024 o - PRZEŁOŻONY: Koncert Fair Weather Friends / 25.10 / Poznań

KONCERT PRZEŁOŻONY

19:00 – otwarcie drzwi
20:00 – koncert

Od zespołu:
Wydaliśmy płytę, mamy nowe utwory i nie zawahamy się ich zagrać.
Jeśli słuchasz nas tylko w internecie lub z płyty, to bardzo nam miło (<3), ale obawiamy się, że masz tylko połowę wiedzy na temat naszego zespołu. Siła Fair Weather Friends tkwi w koncertowej energii. Zawsze tkwiła. We wspólnej wibracji, w mikroeksplozjach i makroimplozjach, tańcach, skokach, rozlewaniu trunków i fantazyjnie ukrywanych pomyłkach. Gdybyście mogli spytać naszych instrumentów, co sądzą o naszych koncertach, biedne straumatyzowane fendery, nordy i moogi zawyłyby lękliwie i uciekły w popłochu poprukując rozstrojonymi dźwiękami. Przekonajcie się. Zapraszamy! FB: www.facebook.com/fair.w.friends/
IG: @fair_weather_friends
YT: fwfmusic
WEB: www.fwfband.pl

BIO:
Mają charakterystyczne brzmienie, które pozwala im odróżnić się od wielu innych w alternatywnym popie. Trudno określić to ramą jednego gatunku – przyznają to doświadczeni w swym rzemiośle dziennikarze muzyczni. Łączą elektroniczne brzmienie, post-punkową taneczność z nieokrzesaną energią oraz zamiłowaniem do nieprzewidywalności na scenie. Przez kilka lat obecności na polskiej scenie zyskali miano jednego z najciekawszych zespołów koncertowych. Szybko stali się częstymi bywalcami muzycznych festiwali w Polsce (Open’er, Coke Live, Free Form, Orange Warsaw, Męskie Granie czy Spring Break). Wyjątkowo taneczne single zbliżały ich do sceny klubowej, ale jednocześnie zachowali punkową energię. Znani są też z oryginalnych teledysków. Zawsze mieli też dobrą prasę. Nigdy jednak nie pisali piosenek po polsku. Do teraz.

Nie oszczędzają ani siebie, ani instrumentów, a tych używają wielu: syntezatory, samplery, perkusja, klawiatury sterujące, gitary. Na swoich płytach zostawiają krew, pot i łzy, lecz to raczej naturalna kolej rzeczy, gdy zespół składa się z 4 liderów.

2 mini-albumy wydali własnym sumptem (‘Eclectic Pixels’ 2012, ‘Hello Sunday’ 2016), 1 maxi-singiel w należącym do Kamp! labelu Brennnessel (‘Fly By’ 2013), a debiutancki album ‘Hurricane Days’ ukazał się w 2014 roku.

Nowy album “Carte Blanche” jest esencją tego, co drzemie w Fair Weather Friends. Są tu elektropopowe melodie, szczypta melancholii i punkowa energia. Słychać, że to muzycy, którzy dokładnie wiedzą, co i jak chcą grać. I dają fanom muzykę, w której naprawdę słychać emocje. Po raz pierwszy, w pięciu utworach, zdecydowali się na polskie teksty, co otwiera dla nich nowy rozdział. W 11 piosenkach z najnowszego albumu nie ma miejsca na nudę, a słowa wokalisty Michała Maślaka, dodają całości osobistego charakteru.
Album Fair Weather Friends “Carte Blanche” ukazał się 30 sierpnia 2019 roku nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

Jako pierwszy z trzech singli ukazał się utwór tytułowy – “Carte Blanche”, a wraz z premierą płyty ukazał się też drugi singiel „Potęga” wraz z teledyskiem.

Videoklip do singla “Potęga”: https://www.youtube.com/watch?v=GOFyiF-gpZI

Szczegóły

Data:
25 października 2019
Czas:
19:00 - 23:30
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://going.pl/koncert-fair-weather-friends-pozna

Miejsce

Próżność
Niepodległości 8a
Poznan, 61-875 PL
+ Google Map