Wycieczka na tor wyścigowy – doskonały prezent dla ukochanego lub ukochanej

Coraz popularniejsze stają się unikatowe prezenty, które nasz partner zapamięta na długo. Dziś możemy posunąć się do spełnienia marzeń każdego fana motoryzacji – zabrać go (lub coraz częściej ją) na tor wyścigowy.
Tory wyścigowe – zabawa dla odważnych

Pisk opon, szybka jazda, skupienie i cudowna symfonia silnika – to doskonały przepis na prezent marzeń dla fana motoryzacyjnych wyzwań. W naszym mieście możemy sprawić taki dar ukochanej osobie bez większych problemów. Emocje, adrenalina, niezwykła prędkość i blask lakieru klasycznych samochodów do zadań specjalnych – to wszystko zapewni nam voucher na tor wyścigowy. Jest on wykonany z utwardzonego papieru, zapakowany w bardzo estetyczną kopertę i zawiera informacje o przejeździe, w tym krótki opis tego, co czeka obdarowanego. Tak niepozorna kartka skieruje bliską nam osobę prosto w objęcia wyścigowego szaleństwa na torze w Poznaniu. Jest to idealna rozrywka dla każdego fana motoryzacji, niezależnie od tego, czy interesuje się tym zagadnieniem od strony technicznej, ogląda wyścigi w telewizji, czy gra w gry wyścigowe. Zawsze lepiej mieć do czynienia z prawdziwymi wrażeniami niż ekranem telewizora. Jeśli chodzi o cenę takiej zabawy, prezent wcale nie należy do najdroższych. Cennik toru wyścigowego w Poznaniu uwzględnia zarówno przejazdy w cenie 99 złotych, jak i totalną rozwałkę kilkoma świetnymi samochodami za ponad 2 tysiące.

Dlaczego tor w Poznaniu?

W naszym mieście znajduje się najnowocześniejszy, najdłuższy, a według wielu fanów także najfajniejszy tor wyścigowy w całej Polsce. Ma on ponad 4 kilometry długości, w które wlicza się prawie 600-metrowa prosta. Jest to miejsce, gdzie wyciśniemy z kierowanego pojazdu wszystko, co najlepsze. Co więcej, w ofercie znajdziemy wiele różnych samochodów, którymi możemy się przejechać. Mowa tu o takich klasykach jak Dodge Viper, Audi R8, Chevrolet Camaro czy Ferrari 458 Italia. Poza tym, dla prawdziwych fanów motoryzacji przygotowane są specjalne pakiety, w których możemy przetestować kilka pojazdów. Mowa tu przykładowo o kompleksowym porównaniu – Audi R8, Ferrari F430, Lamborghini Gallardo i Nissan GTR. Obcowanie z takimi klasykami to spełnienie marzeń dla niejednego fana wyścigów, a możliwość wzięcia udziału w prawdziwej jeździe będzie pamiątką na całe życie. Sam tor znajduje się blisko lotniska Poznań-Ławica, dojazd nie stanowi więc większego problemu. W przeszłości na terenie toru znajdywały się pasy startowe, które stanowiły element poligonu wojskowego. Współcześnie zostały one nieco przebudowane, wciąż jednak zapewniają szeroką, trwałą szosę dla specjalnych maszyn.

Co z kwestiami bezpieczeństwa?

Jeśli boimy się o kwestie bezpieczeństwa, musimy mieć na uwadze kilka faktów. Po pierwsze – jest to całkowicie normalne, że obawiamy się o zdrowie bliskiej nam osoby przy szybkiej jeździe. Po drugie – istnieje wiele norm bezpieczeństwa, które skutecznie wykluczają możliwość wystąpienia niektórych typów wypadków, w tym zderzenia z innym pojazdem. Na torze znajduje się jeden pojazd, sam tor ma 12 metrów szerokości, przez co nie przypomina standardowej drogi (nawet na autostradach pojedynczy pas ruchu ma tylko 3,75 metra). W celu zwiększenia bezpieczeństwa na miejscu dostępna jest straż pożarna i pomoc medyczna. W trakcie każdej jazdy towarzyszy nam instruktor, który pomaga nam w opanowaniu specyfikacji danej maszyny i samej jazdy. Pojazdy poddawane są ciągłym kontrolom – nie ma miejsca na błąd techniczny. Tor w Poznaniu nie funkcjonuje, jeśli pogoda jest niesprzyjająca i w jakikolwiek sposób może wpływać na bezpieczeństwo kierowców i pasażerów.

Inne preteksty, by wybrać się na tor wyścigowy!

Zakup ukochanemu lub ukochanej vouchera do jazdy na torze wyścigowym może być także pretekstem dla nas, żebyśmy mieli w końcu okazję przybliżyć się do naszych marzeń. Warto wspomnieć, że nie jest to jedyna okazja na tego typu rozrywkę. Coraz częściej tory wyścigowe stają się miejscem spotkań, nawet tych biznesowych. Ten dosyć unikatowy sposób spędzania czasu wybiera wiele osób, które chcą podnieść swoje umiejętności sportowe, zaimponować znajomym czy po prostu dobrze się bawić w bliskim gronie. Co więcej, co jakiś czas na torze wyścigowym w Poznaniu odbywają się eventy, które odwiedzają fani motoryzacji z całej Europy. Mowa tu o Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych, czy o rywalizacji w ramach Konkursowych Jazd Samochodowych. Wrażeń jest pod dostatkiem!

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

avatar