Wybuch w centrum handlowym. Dwie osoby ranne

for. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Do poważnego wypadku doszło w centrum handlowym M1 w Poznaniu. W znajdującej się na terenie centrum pralni chemicznej doszło do wybuchu. Dwie osoby odniosły obrażenia i zostały odwiezione do szpitala.

Do wypadku doszło 22 maja przed godziną 15.00. Klienci i pracownicy przebywający w galerii usłyszeli potężny huk wybuchu. Natychmiast wezwano policję i straż pożarną.

Jak wyjaśnia sierż. sztab. Łukasz Paterski z zespołu prasowego poznańskiej policji, podczas czyszczenia jednego z urządzeń w pralni doszło do wybuchu. Dwie osoby, pracownice pralni, wskutek wybuchu zostały poparzone i zabrano je do szpitala. Ich obrażenia nie zagrażają życiu.

Na szczęście nie doszło do pożaru i nie było konieczności ewakuacji pracowników i klientów. Przybyli strażacy – na miejscu pracowało dziewięć zastępów – sprawdzili, czy substancje obecne w pralni nie stanowią zagrożenia dla ludzi i czy nie grozi wybuch pożaru. Usunęli też szkodliwe substancje.

Ponieważ do wybuchu doszło na tyłach budynku, nie było zagrożenia ani dla pracowników, ani dla klientów. Nie było też konieczności ich ewakuacji. Przyczyny zdarzenia ustala policja.

Podziel się:

Ostatnio dodane: