obwodnica Września fot. UM Września

Września: Na obwodnicy jest już nawierzchni asfaltowa!

Od wczoraj na wiadukcie powstającej obwodnicy Wrześni wylewana jest nawierzchnia asfaltowa. Jeszcze w tym roku Września będzie nareszcie miała obwodnicę.

Przypomnijmy, że miasto w ubiegłym roku dostało na wschodnią obwodnicę miasta prawie 30 mln zł z Funduszu Dróg Lokalnych. Ówczesny wojewoda Zbigniew Hoffmann przekazując środki wyraził nadzieję, że mieszkańcy miasta ucieszą się z wyprowadzenia ruchu z centrum, co stanie się możliwe właśnie dzięki obwodnicy.

Teraz samochody jadące tranzytem przejeżdżają przez ścisłe centrum miasta, obok szkół, przedszkoli i galerii handlowej, a więc tam, gdzie jest także duży ruch pieszy. A tylko samych tirów przejeżdża półtora tysiąca dziennie. Dzięki wyprowadzeniu ich na obwodnicę śródmieście Wrześni będzie bezpieczniejsze.

Wschodnia obwodnica Września ma być gotowa do końca przyszłego roku.

el

1
Dodaj komentarz

avatar
Stefan
Stefan

Nie nazywajcie tego obwodnicą. Obwodnicę ma Gniezno i Jarocin ale Września po wybudowaniu tych ścieżek rowerowych obwodnicy nie będzie posiadać. Ruch z dwóch ulic zostanie skierowany na jedną na której i tak już są korki. Ulica objazdowa od ronda na krzyżówce tras 92 i 15 do nowego ronda na rozwidleniu w kierunku Słupcy i Gniezna będzie zapchana. Jedyny ratunek aby rozładować korki to ul objazdową zrobić dwupasmową w każdym kierunku tym bardziej że jest tam miejsce.