Mieszkanie Plus, Września fot. WUW

Września: „Mieszkanie Plus” od rządu

Sto mieszkań w dwóch czteropiętrowych blokach – tak będzie wyglądać osiedle, które powstaje we Wrześni w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Dzisiaj wmurowano tam akt erekcyjny.

Budynki powstają we wschodniej części miasta, przy ulicy Bronisławy Śmidowicz we współpracy z wielkopolską spółką Everest Development. Najem mieszkań, gdy już będą mogli wprowadzić się do niego najemcy, objęty będzie dopłatami w ramach „Mieszkania na start” – rządowego programu dopłat do czynszu.
– W Polsce rynek mieszkaniowy rozwija się prężnie. W ostatnich latach obserwujemy wzrost liczby budowanych mieszkań. W 2020 roku oddano do użytkowania prawie 222 000 lokali. To najlepszy wynik od 40 lat – mówiła we Wrześni wiceminister Anna Kornecka.

Budynki już powstają mimo mrozów, a dzisiaj odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego pod rozpoczętą już budowę. Dokonała go Anna Kornecka, wiceminister rozwoju, pracy i technologii, wspólnie z wicewojewodą wielkopolskim Maciejem Bieńkiem, posłami Zbigniewem Dolatą i Leszkiem Galembą, burmistrzem Wrześni Tomaszem Kałużnym i dyrektorem generalnym Everest Development Sebastianem Rozmiarkiem.

– Wśród wielu działań społecznych rządu Zjednoczonej Prawicy, paleta programów pod wspólną nazwą „Mieszkanie Plus” jest jednym z bardziej wymagających i złożonych w realizacji – mówił Maciej Bieniek. – To, co jest istotną cechą programu, to nakierowanie na mniejsze ośrodki miejskie, które często omijane są przez rynkowych potentatów. Dlatego cieszę się, że możemy gościć dzisiaj tutaj, we Wrześni, już na trwającej inwestycji, bo to potwierdzenie, że program realnie działa.

Lokale do najmu zostaną przekazane w stanie wykończonym w standardzie podstawowym w pierwszym kwartale 2022 roku. Obecnie jeden z budynków osiągnął stan surowy otwarty, zaś pod drugi wylano fundamenty.

Spółka PFR Nieruchomości, będąca częścią grupy Polskiego Funduszu Rozwoju, w Wielkopolsce przekazała 402 mieszkania: 36 w Kępnie i 366 w trzech lokalizacjach na terenie Jarocina.

WUW

5 1 vote
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze