Września: 16-latek kręcił „bączki” na parkingu

bączki na parkingu fot. policja, Września

Wszystko to działo się podczas zlotu samochodów w Białężycach. Zabezpieczający imprezę policjanci zauważyli na parkingu 16-latka, który kierował samochodem. I nie tylko kierował, ale też kręcił bączki. I to wśród innych samochodów.

Młody człowiek, kierujący Peugeotem 206, wprowadzał samochód w niekontrolowane poślizgi, czyli tak zwane „bączki”, co powodowało ogromne zagrożenie dla uczestników zlotu, bo wykonywał te manewry między stojącymi obserwatorami.

„Parking oznaczony jako Strefa ruchu traktowany jest jak droga publiczna” – zwracają uwagę wrzesińscy policjanci. – „Stwarzanie na niej swoim zachowaniem niebezpieczeństwa jest karalne”.

Dodatkowym problemem dla 16-latka jest to, że nie ze względu na wiek nie miał uprawnień do kierowania tym pojazdem. W aucie znajdował się jego pełnoletni kolega, który posiadał prawo jazdy i z którym przyjechał na zlot. Nieletni sprawca dwóch wykroczeń został przekazany swoim rodzicom, natomiast zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu. Sprawą 16-latka zajmie się Sąd Rodzinny.

Podziel się: