Wronki: Pułapka w lesie. Leśniczy wrócił bez samochodu

gałęzie z wbitymi wkrętami w lesie fot. P. Nowak, Nadleśnictwo Wronki
Solidna gałąź nabita wkrętami, na którą najechał samochód leśniczego, przebiła mu opony. Nadleśnictwo Wronki opublikowało ostrzeżenie przed takimi pułapkami.

„Ciężko w to uwierzyć, ale takie „Niespodzianki” też czekają na nas w lesie. Jeden z leśniczych przekonał się o tym na własnej skórze i z lasu już swoim samochodem nie wrócił” – poinformowało nadleśnictwo na swoim profilu społecznościowym. I zwróciło uwagę, że takie pułapki to zagrożenie nie tylko dla leśniczego. A co będzie, jeśli na coś takiego wjedzie samochód straży pożarnej jadący do gaszenia pożaru w lesie?

„Najeżdżając kołami na takie wkręty, wystarczy kilkanaście sekund, aby powietrze zeszło z opon do zera” – ostrzegają leśnicy. – „To jest jeden z przykładów, ale tak naprawdę sytuacji związanych z tym głupim wybrykiem można by mnożyć”.

Pułapka znajdowała się w tej części Puszczy Noteckiej, gdzie jest kłopot z zasięgiem sieci komórkowych. Ktoś, kto wjechałby na nią, miałby więc także problem z wezwaniem pomocy.

Leśnicy apelują, by wszyscy, którzy widzieli takie pułapki w lesie, informowali o nich nadleśnictwo, by pracownicy mogli od razu usunąć zagrożenie. Teren częściej też patroluje policja.

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: