zatrzymany fot. policja

Wronki: Przecięte opony z miłością w tle

Dwie osoby zostały zatrzymane za poprzecinanie nożem opon przy samochodzie. Jeden z zatrzymanych tak bardzo nie chciał trafić w ręce policjantów, że próbował ukryć się w tapczanie. A wszystko z powodu odrzuconej miłości.

12 listopada dzielnicowi z Wronek otrzymali zgłoszenie dotyczące zniszczenia mienia. Okazało się, iż nieznany sprawca w nocy z 11 na 12 listopada poprzecinał trzy opony przy samochodzie marki Opel Zafira. Do przestępstwa doszło we Wronkach przy ul. Mickiewicza.

Właściciel uszkodzonego samochodu uważał, że może za tym stać były chłopak jego dziewczyny. Nie była to pewna informacja, jednak dzielnicowi postanowili sprawdzić ten trop. I okazało się, iż 31-latek z Wronek najprawdopodobniej osobiście nie zniszczył opon – ale dzięki dotarciu do niego, jak po nitce do kłębka, dzielnicowi ustalili dwie osoby, które miały to zrobić.

Okazało się, iż opony poprzecinali najprawdopodobniej dwaj mieszkańcy gminy Pniewy w wieku 31 oraz 16 lat. Jeszcze tego samego dnia wronieccy dzielnicowi zatrzymali 31-latka. Policjanci próbowali też zatrzymać 16-latka, jednak ten skrzętnie ukrywał się przed funkcjonariuszami, gdyż – jak się okazało – był poszukiwany z uwagi na ucieczkę z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Dzielnicowi nie dali jednak za wygraną i następnego dnia ustalili, że chłopak wrócił do domu i tam się ukrywa. Co prawda matka 16-latka twierdziła, że nadal nie ma go w mieszkaniu, ale gdy policjanci przeszukali mieszkanie i sprawdzili dokładnie każde pomieszczenie – okazało się, że to nieprawda. Gdy w jednym z pokoi otworzyli tapczan, okazało się, iż w skrzyni na pościel leży poszukiwany przez nich nastolatek. Chłopak dokładnie przycisnął się do tylnej ściany skrzyni, jakby jeszcze liczył, że policjanci go nie zauważą…

Zarówno 16-latek, jak i jego 31-letni wujek zostali przesłuchani – nastolatek w charakterze nieletniego podejrzanego o popełnienie czynu karalnego, a 31-latek jako podejrzany o popełnienie przestępstwa. Usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia. Przyznali się do zarzucanego czynu. Policjanci szczegółowo wyjaśniają też, czy za namową do przestępstwa nie stoi 31-letni były chłopak. Nie wykluczają postawienia zarzutów dla innych osób w tej sprawie.

Za przestępstwo zniszczenia mienia grozi do 5 lat więzienia. Wobec nieletniego, Sąd Rodzinny i Nieletnich może zastosować środki wychowawcze lub poprawcze przewidziane w ustawie.

KPP Wronki

4 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze