maskotki na Dzień Dziecka fot. ZK Wronki

Wronki: Maskotki od ojców na Dzień Dziecka

Mury więzienia ograniczają, ale nie odbierają możliwości kontaktu z dziećmi. Osoby odbywające karę pozbawienia wolności nadal są rodzicami i chcą być ze swoimi dziećmi, szczególne w takim dniu jak Międzynarodowy Dzień Dziecka.

W Zakładzie Karnym we Wronkach funkcjonariusze Służby Więziennej od wielu lat starają się, aby Dzień Dziecka był pełen radości i wspólnych zabaw rodziców z dziećmi. Niestety, w dobie pandemii nie można pozwolić na tradycyjne spotkania rodzinne wewnątrz więzienia -jednak to nie zniechęciło pracowników zakładu karnego do działania.

– W naszej jednostce zorganizowany został program resocjalizacji w zakresie integracji rodzin „Życzenia zza krat”, skierowany dla ojców, zwłaszcza tych, którzy utrzymują stały i serdeczny kontakt ze swoimi pociechami – wyjaśniają pracownicy zakładu. – Celem programu jest edukacja uświadamiająca znaczenie obecności ojca w procesie wychowywania dziecka, budowanie poczucia odpowiedzialności za pozostawioną na wolności rodzinę oraz podtrzymywanie i wzmacnianie więzi z najbliższą rodziną ze szczególnym uwzględnieniem rozwijania i pogłębiania więzi emocjonalnych z dziećmi. W tegorocznej edycji programu skazani szyli maskotki, które następnie wysyłali do swoich dzieci. Talenty plastyczne, zdolności manualne, ale przede wszystkim ojcowska miłość spowodowały, że powstały wyjątkowe prace, które na pewno ucieszą każde obdarowane dziecko.

Mimo, że program „Życzenia zza krat” cieszy się dużym zainteresowaniem, to jednak nie zastąpi on dziecku obecności rodzica. Wszyscy, i pracownicy, i osadzeni, mają ogromną nadzieję, że pandemia wkrótce się skończy, a w kolejnym Dniu Dziecka będą mogli zorganizować spotkanie rodzinne dla osadzonych i ich dzieci.

ZK Wronki

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze