Amica Wronki fot. Amica

Wronki: Amica wstrzymuje produkcję od 1 kwietnia

Kolejny gigant wstrzymuje produkcję z powodu koronawirusa – tym razem to wroniecka Amica zawiesza pracę. Pracownicy wezmą urlopy od 1 do 14 kwietnia.

“Priorytetem jest dla nas zdrowie pracowników oraz ich bezpieczeństwo. W obliczu przybrania na sile pandemii koronawirusa stosujemy podejście ostrożnościowe. W ostatnich tygodniach wprowadziliśmy w naszym zakładzie daleko posunięte procedury ochronne, jednak fabryka jest dużym skupiskiem ludzkim i chcemy maksymalnie obniżyć ryzyko zachorowań wśród społeczności lokalnej” – czytamy w komunikacie prasowym spółki.

Zarząd spółki ustalił ze związkami zawodowymi, że pracownicy w tym czasie wykorzystają zaległe i bieżące urlopy wypoczynkowe. Jednak w czasie zawieszenia produkcji nadal będą funkcjonowały działy odpowiedzialne za współpracę z klientami i ciągłość procesów biznesowych.

Decyzja na pewno odbije się na finansach firmy, ale produkcja i tak zostałaby mocno ograniczona ze względu na brak dostaw, również z powodu koronawirusa. “Mamy bezpieczne wskaźniki i zdrowy bilans, pozytywnie oceniamy pierwsze dwa miesiące tego roku” – uspokaja w komunikacie Amica.

el

Dodaj komentarz

avatar