Wolsztyn: Rozpoczyna się rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 305

droga wojewódzka 305 Solec fot. WZDW

Ekipy budowlane rozpoczną prace przy rozbudowie drogi 16 sierpnia na odcinku o długości 1,7 km od Solca do mostu na Południowym Kanale Obry w powiecie wolsztyńskim. Jest to ostatni z czterech zaplanowanych etapów rozbudowy.

Przez powiat wolsztyński przebiega 27,4 km drogi wojewódzkiej nr 305, która łączy województwa wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie. Ze względu na lokalizację i natężenie ruchu droga ta wymagała poprawy stanu technicznego i dostępności, by zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom ruchu.

Dzięki przebudowie nawierzchnia zostanie wzmocniona i wymieniona tam, gdzie okaże się to konieczne. Będzie też przebudowane skrzyżowanie, chodniki i droga rowerowa, a w miejscach tego wymagających powstaną ekrany akustyczne. Droga zyska też kanalizację deszczową

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu zaplanował rozbudowę drogi w czterech etapach na odcinku o łącznej długości ponad 20 km – od Solca w powiecie wolsztyńskim do granicy województwa wielkopolskiego w powiecie leszczyńskim. Zadanie jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+.

Inwestycja zostanie zakończona w październiku przyszłego roku. Wartość rozbudowy od Solca do mostu na Południowym Kanale Obry: 7 mln zł, w tym 5,7 mln zł dofinansowania z UE i 443,4 tys. zł z budżetu państwa.

Na czas trwania inwestycji obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Kierowcy proszeni są o cierpliwość i zachowanie ostrożności.

WZDW

Podziel się: