Sylwia Spurek podczas Marszu Równości fot. FB Sylwia Spurek

Wojna o Sylwię Spurek. Internauci i media atakują europosłankę

Sylwia Spurek, europosłanka z Wielkopolski, od kilku godzin musi walczyć z atakami internautów i mediów, zarzucających jej hipokryzję.

Spurek od początku swojej kadencji kreuje się na osobę, która walczy o prawa zwierząt. Lewicowa europosłanka już w swojej kampani wyborczej podkreślała, że jest to dla niej niezwykle istotne, a sama jest od kilku lat weganką. I właśnie weganizm jest przyczyną jej ostatnich problemów.

Internauci dostrzegli na zdjęciach, które Spurek umieszcza w internecie, że ta nosi skórzane ubrania. Weganie natomiast nie tylko nie spożywają mięsa, ale również dążą do wyeliminowania produktów pochodzenia zwierzęcego ze wszystkich dziedzin życia. Stąd od razu pojawiły się zarzuty o hipokryzję pod adresem europosłanki.

Sam temat pojawił się już w kampanii wyborczej. Wówczas na jedną z konferencji prasowych Sylwia Spurek przyszła w skórzanych butach. Jak wówczas tłumaczyła, na weganizm przeszła kilka lat temu (wcześniej była wegetarianką). Wszystkie ubrania, które kupiła przed tym czasem, w dalszym ciągu wykorzystuje. Podobną linię obrony Spurek zastosowała tym razem.

To nie pierwszy raz kiedy poglądy Sylwii Spurek przyciągają uwagę mediów i krytykę części wyborców. Spurek w kampanii wyborczej była zdecydowanie mniej radykalna. Jej wyrazistość z całą pewnością jest dla niej korzystna. Dzięki głośnym i kontrowersyjnym wypowiedziom (m.in. o gwałconych krowach) Spurek stała się jedną z bardziej medialnych polityczek lewicy.

3
Dodaj komentarz

avatar
Kuba Gorączkowski
Kuba Gorączkowski

Zdrowy rozsądek ja atakuje ..

Kidman
Kidman

Nikt nie atakuje, tylko na jej glupoty odpowiada merytorycznie.

g.g
g.g

Pani poslanka to wybryk natury.