Wojewoda przekazuje miastu teren po pływalni. Co na nim powstanie?

Na przejętych terenach ma powstać Centrum Sportów Walki
12 milionów złotych. Na tyle jest wyceniana nieruchomość, którą Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski, przekazał dziś miastu Poznań.

Chodzi o teren po pływalni „Olimpia”, która znajdowała się na ulicy Taborowej. Wojewoda przekazując miastu cenne tereny postawił natomiast warunki. – Zdecydowałem o przekazaniu nieruchomości, która ma służyć wszystkim poznaniakom. Dlatego decyzję warunkuję po pierwsze zachowaniem ogólnodostępnego i sportowego charakteru tego miejsca, a po drugie konsultacjami społecznymi – wyjaśnił wojewoda dodając, że ten gest ma być sygnałem dla samorządów, że dzięki współpracy można czynić dobre rzeczy.

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, przejmując działkę zdradził co się na niej znajdzie. W zmodernizowanym budynku ma powstać Centrum Sportów Walki.  – Dzięki temu porozumieniu (zawartym z wojewodą – red.) powstanie kolejne atrakcyjne miejsce sportu i rekreacji, które może stać się kompleksową bazą dla przyszłych uczestników zawodów międzynarodowych – wyjaśnił Jaśkowiak.

Ze względu na zły stan techniczny obiektu, konieczna będzie jego rozbiórka oraz ponowna budowa. Dodatkowo do 2023 roku ma powstać nowy kryty basen w tym rejonie dla mieszkańców Grunwaldu oraz Łazarza.

mat. pras. / SS / fot. ilustracyjne

Podziel się:

Ostatnio dodane: