Włamanie do domu w trakcie budowy. Policjanci odzyskali skradzione narzędzia

skradziony agregat fot. KMP Leszno

Zarzuty kradzieży z włamaniem do bloku w budowie i paserstwa usłyszało czterech mieszkańców powiatu górowskiego w wieku od 22 do 26 lat. Policjanci zatrzymali ich kilka dni po włamaniu. Udało im się też odzyskać część skradzionego sprzętu.

Do włamania na budowie domu wielorodzinnego w Rydzynie doszło pod koniec listopada. Łupem złodziei padł agregat tynkarski wartości 10 tysięcy złotych oraz elektronarzędzia- wszystko razem wartości prawie 12 tysięcy złotych.

– Kryminalni z Leszna szybko ustalili, że związek z tym przestępstwem mają dwaj mieszkańcy powiatu górowskiego w wieku 24 i 26 lat – informuje Monika Żymełka z zespołu prasowego leszczyńskiej policji. – Zostali zatrzymani w minionym tygodniu. Policjanci odzyskali skradziony agregat, który sprawcy ukryli na terenie pustostanu w powiecie górowskim. Urządzenie zostało już pomalowane i prawdopodobnie przygotowane do zbycia. Funkcjonariusze ustalili także, że te same osoby mają związek z kradzieżą czterech felg aluminiowych wartych 2 tysiące złotych. Sprawcy skradli je z terenu jednej z posesji w gminie Rydzyna, noc po włamaniu do domu w budowie. Mężczyźni zbyli felgi w punkcie skupu złomu.

Policjanci zatrzymali także dwóch kolejnych mężczyzn podejrzanych o paserstwo i zbycie skradzionych przedmiotów: to 22-letni mieszkańcy powiatu górowskiego. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty paserstwa i grozi im do 5 lat więzienia.

24 i 26 latek natomiast usłyszeli zarzuty kradzieży felg i kradzieży z włamaniem do domu w budowie. Grozi im do 10 lat więzienia. Wszyscy podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów.

Podziel się:

Ostatnio dodane: