piątek, 1 grudnia, 2023

Włamanie do bankomatu. Policja prowadzi dochodzenie

Około godziny 2.00 nad ranem 11 października mieszkańców Sierakowa obudził wybuch. Ktoś wysadził w powietrze bankomat na tamtejszym rynku. Komenda Powiatowa Policji w Międzychodzie prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Jak powiedziała portalowi Miedzychod Nasze Miasto mł. asp. Justyna Rybczyńska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie, doszło do usiłowania kradzieży, a policjanci obecnie przeprowadzają oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczają ślady i przesłuchują ustalonych świadków. Najwyraźniej wysadzenie bankomatu w powietrze się udało, ale kradzież pieniędzy już nie…

Nie wiadomo, dlaczego ostatecznie sprawcy nie ukradli kasety z pieniędzmi – być może ktoś ich spłoszył. Poza kasetą nic w okół bankomatu nie zostało uszkodzone, a niewielki pożar, który powstał po wybuchu, ugasili strażacy.

To nie pierwszy taki przypadek w powiecie międzychodzkim. W grudniu 2020 roku nieznani sprawcy wysadzili w powietrze bankomat w Kwilczu, przy Biedronce, a kilka dni później w Międzychodzie, przy sklepie Lewiatan.

Źródło: Miedzychod Nasze Miasto
Strona głównaWiadomości Szamotuły / Międzychód / Oborniki / CzarnkówWłamanie do bankomatu. Policja prowadzi dochodzenie