Władze Poznania zapraszają na wiosenne porządki. „Wszyscy możemy posprzątać nasze miasto!”

Sprzątanie świata - Polska Poznań Fort 4a fot. Sławek Wąchała

Tradycyjnie jak co roku Wydział Gospodarki Komunalnej UMP organizuje wiosenne sprzątanie miasta. Poznaniacy, którzy zgłoszą swój udział, dostaną pakiety z workami i rękawiczkami. „Wszyscy możemy posprzątać nasze miasto!” – zachęcają urzędnicy.

Akcja Wiosenne Porządki to już wieloletnia tradycja: co roku mieszkanki i mieszkańcy Poznania włączają się w sprzątanie przestrzeni wspólnych, których sercu bliska jest jakość terenów zielonych w mieście, włączają się we wspólne sprzątanie. W tym roku akcja odbędzie się w dniach 21-23 kwietnia, a wszyscy chętni mogą się zgłaszać do 16 kwietnia. Formularz zgłoszeniowy do akcji można znaleźć na stronie miasta.

Zgłoszone grupy zostaną wyposażone w worki i rękawiczki, a zebrane przez nich śmieci zostaną odebrane przez organizatorów. Miejsca składania śmieci zostaną wybrane wspólnie – muszą posiadać dogodny dojazd, umożliwiający dotarcie do niego samochodem ciężarowym, nie mogą być zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie Miejsc Gromadzenia Odpadów (MGO) ani z ograniczonym dostępem, na przykład odgrodzone szlabanem lub bramą.

Podziel się:

Ostatnio dodane: