Wkrótce zaczną się kolejne remonty torowisk w Poznaniu!

Głogowska, Hetmańska fot. L. Łada (zdjęcie ilustracyjne)

Stopniowe uruchamianie remontowanych tras tramwajowych w centrum i Pestki nie oznacza, że więcej remontów nie będzie. Zarząd Transportu Miejskiego właśnie ogłosił plan remontów torowisk w czasie wakacji. Gdzie możemy się spodziewać utrudnień?

Tradycyjnie już wakacje są czasem, który służby miejskie wykorzystują do prowadzenia remontów komunikacyjnych na większą skalę ze względu na – jak twierdzą – zmniejszenie natężenia ruchu w mieście. W tym roku latem został zaplanowany remont torowiska tramwajowego w ulicy Głogowskiej na odcinku od skrzyżowania z Hetmańską do ulicy Dalekiej oraz wymiana rozjazdów wschodniej części węzła na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Kórnickiej. Jak podkreśla ZTM, te remonty są konieczne dla zapewnienia bezpieczeństwa pasażerów, bo stwierdzono tam znacznie zużycie szyn.

Dodatkowo na Głogowskiej zostanie także wymieniona nawierzchnia torowa, drogowa i krawędzi peronowe na przystankach od węzła Głogowska/Hetmańska do ulicy Dalekiej w dwóch etapach: od Hetmańskiej do zajezdni MPK, a następnie w kierunku pętli na Górczynie. Prace rozpoczną się w końcu czerwca i potrwają do końca sierpnia, a ich wykonaniem zajmie się firma wybrana w przetargu przez MPK.

– Remont ma na celu podniesienie jakości i trwałości torowiska, tak żeby zapewnić pasażerom pewny, wygodny, bezpieczny i sprawny przejazd tramwajem – mówi Jan Gosiewski dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Jednak zanim dojdzie do podniesienia jakości, pasażerowie muszą się nastawić na jej spadek – podczas prac tramwaje nie będą kursowały od Hetmańskiej do pętli na Górczynie. Zamiast nich będzie jeździła linia zastępcza, a trasy tramwajów zostaną zmienione.

Głogowska i Górczyn to nie są jedyne zaplanowane remonty tego lata. ZTM zaplanował także wymianę rozjazdów wraz z wymianą napędów zwrotnic i układu sterowania zwrotnic we wschodniej części węzła na skrzyżowaniu Kórnickiej i Jana Pawła II. Natomiast w drugiej połowie maja MPK rozpocznie wymianę zużytych szyn łukowych przy przystanku Osiedle Lecha. Tu jednak nie będzie dodatkowych uciążliwości dla pasażerów, ponieważ z uwagi na trwającą przebudowę trasy kórnickiej te fragmenty są i tak aktualnie wyłączone z ruchu.

Podziel się:

Ostatnio dodane: