Jadwiga Emilewicz fot. Karolina Adamska

Winnicki uderza w Emilewicz. “To jest oblicze tęczowego PiS-u”

– Sprawdźmy, co w ustawie należałoby zmienić, aby partnerzy tej samej płci mogli w sposób jednoznaczny po sobie dziedziczyć – te słowa Jadwigi Emilewicz spotkały się z ostrą krytyką posła Konfederacji.

Powyższe zdanie pochodzi z wywiadu Jadwigi Emilewicz dla onetu i szybko spotkało się z mocnymi atakami ze strony prawicowych środowisk, które uważają, że może to być pierwszy krok do akceptacji związków osób tej samej płci. – Minister Emilewicz rozważa, jak wprowadzić tylnymi drzwiami do polskiego porządku prawnego związki jednopłciowe – twierdzi Robert Winnicki, poseł Konfederacji. – To, co proponuje minister Emilewicz jest prostą drogą nie tylko do dziedziczenie, uznawania formalno-prawnego związków jednopłciowych przez państwo, ale również do adopcji dzieci przez pary homoseksualne. To jest oblicze tęczowego PiS-u, które nie jest nowe…

Sama Jadwiga Emilewicz, mimo że należy do konserwatywnej partii, wydaje się być stosunkowo liberalna w sprawach światopoglądowych. Jak przyznała w wywiadzie dla onetu, ma wielu znajomych, którzy są osobami homoseksualnymi i nie ma z tym problemu. Jednocześnie obecna minister przedsiębiorczości stwierdziła, że nie widzi możliwości zrównania związków jednopłciowych z małżeństwem kobiety i mężczyzny, ani pozwolenia osobom homoseksualnym na adopcję dzieci.

 

 

 

Dodaj komentarz

avatar