Wilki w Wielkopolsce. „Prosimy o zachowanie ostrożności”

wilki fot. worldinMyEyes, pixabay

„W związku z pojawiającym się sygnałami dotyczącymi obecności wilków na terenie naszej gminy prosimy o zachowanie ostrożności!” – zaapelowała gmina Wierzbinek do swoich mieszkańców. Wilki zauważono tam w kilku miejscowościach.

Jak informują władze gminy na swoim profilu na Facebooku, w ciągu kilku ostatnich tygodni otrzymały doniesienia o wilkach widzianych w sołectwach Goczki, Mąkoszyn i Zaryń, najbardziej zalesionych w gminie.

„Wilki najczęściej są płochliwe i unikają kontaktu z człowiekiem, bywa jednak, że podczas bezpośredniego spotkania mogą się nam przyglądać dłuższą chwilę, zanim wyczują nasz zapach” – informuje gmina Wierzbinek. – „Pamiętajmy jednak, że są to zwierzęta dzikie i w przypadku napotkania wilka należy spokojnie się oddalić. Gdy wilk wielokrotnie pozwala podejść do siebie na odległość poniżej 30 m, należy natychmiast powiadomić o tym fakcie Urząd Gminy Wierzbinek”.

Gmina zaapelowała też do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności i przypomniała, że w Polsce wilki znajdują się pod ścisłą ochroną, a ich odstrzał, chwytanie, płoszenie czy niepokojenie są zabronione.

Podziel się:

Ostatnio dodane: