Wilda ma kieszonkowy las. Właśnie został posadzony

sadzenie lasu kieszonkowego fot. ZZM

715 roślin, w tym także drzewa – wszystkie posadzili poznanianki i poznaniacy na Wildzie przy ulicy Hetmańskiej, przy skrzyżowaniu z ulicą 28 Czerwca 1956 r. Dzięki tej akcji Wilda ma nowy kieszonkowy las.

Sadzenie zaplanowano na 21 października od godziny 11.00 do 14.00. Do posadzenia wybrano 715 roślin, które stworzą w tym miejscu niepowtarzalny ekosystem i zwiększą bioróżnorodność. Podczas akcji była również okazja do udziału w quizach i pogadankach o ekologii, sprawdzenia się w zakresie selektywnego zbierania odpadów, czy pogłębienia wiedzy o zieleni miejskiej. Swoje stoiska rozstawiły Wydział Gospodarki Komunalnej UMP, Zakład Zagospodarowania Odpadów, Zarząd Zieleni Miejskiej oraz Fundacja Odzyskaj Środowisko, a pierwsze 250 osób, które przyniosło ze sobą elektroodpady, otrzymało w zamian wrzos do posadzenia w ogrodzie lub na balkonie. Na wszystkich uczestników czekała też gorąca herbata.

“Akcja ta jest efektem ubiegłorocznego konkursu o tytuł Polskiej Stolicy Recyklingu, w którym Poznań brał udział” – informuje Urząd Miasta Poznania na swojej stronie. – “Puchar za najefektywniejszą zbiórkę elektroodpadów trafił do innego samorządu, jednak miasto otrzymało od organizatora – Fundacji Odzyskaj Środowisko – 912 drzewek. Część z nich posadzona zostanie w lesie kieszonkowym, a część – 600 sadzonek – będzie przekazana Zakładowi Zagospodarowania Odpadów i trafi bezpośrednio w ręce poznaniaków i poznanianek”.

Tę część akcji zaplanowano na 26 października – każdy mieszkaniec, który tego dnia przywiezie odpady na jedno z trzech poznańskich Gratowisk, otrzyma sadzonkę lipy, sosny, buku, klonu, dębu lub innego drzewa do posadzenia we własnym ogrodzie. Dokładne lokalizacje PSZOKów oraz godziny otwarcia znaleźć można na stronie miasta.

Źródło: UMP

Podziel się: