Wiktor Długosz wypożyczony do Warty Poznań

Po tygodniowych testach roczny kontrakt z Wartą Poznań Wiktor Długosz. 19-letni pomocnik został wypożyczony z Korony Kielce, z którą niedawno wywalczył mistrzostwo Polski juniorów starszych.

Kielecki zespół w imponującym stylu wygrał Centralną Ligę Juniorów, a Wiktor Długosz został wicekrólem strzelców całych rozgrywek i najlepszym strzelcem swojego zespołu. Zdobył 15 bramek, co jest tym bardziej godne podkreślenia, że nie jest napastnikiem, a bocznym lub środkowym pomocnikiem. Wiktor Długosz jest wychowankiem Korony Kielce i ma już debiut w jej barwach w ekstraklasie.

– Pozyskaliśmy młodzieżowca do gry na prawej stronie pomocy, gdyż mamy takie założenie, że w tym sezonie na tej pozycji będą grali u nas młodzieżowcy. Wiktor będzie rywalizował o miejsce w składzie z Karolem Gardzielewiczem – mówi Robert Graf, dyrektor sportowy „Zielonych” i tak opisuje nowego zawodnika: – Został uznany najlepszym zawodnikiem CLJ i widzimy, że ma duży potencjał piłkarski. W czasie testów pokazał się z dobrej strony w sparingu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Wiktor jest szybkim graczem, ma dobrą prawą nogę. Wypożyczyliśmy go na rok z nadzieją, że będzie wartością dodaną dla Warty Poznań. Mam nadzieję, że klub będzie miał pociechę z tego gracza, tak jak miał niedawno z Grzegorza Szymusika, również wypożyczonego z Korony Kielce.

Wiktor Długosz spotkał się z niedawnym obrońcą Warty Poznań na pierwszych tego lata treningach seniorskiej drużyny Korony. – Grzesiu opowiadał mi o Warcie same dobre rzeczy. Teraz podążam szlakiem przetartym przez niego i też chciałbym zdobyć w Warcie jak najwięcej doświadczenia w dorosłej piłce. Po sukcesie, jakim było dla mnie zdobycie juniorskiego mistrzostwa Polski, miałem kilka ofert z różnych klubów, ale Warta była najkonkretniejsza w rozmowach. Uważam, że to dla mnie bardzo dobra opcja – mówi 19-latek.

mat. pras. / Fot. Piotr Leśniowski / Warta Poznań

Podziel się: