Wigilia Caritas ponownie na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Wigilia MTP fot. UMP

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią Caritas ponownie zorganizuje stacjonarnie wigilię dla potrzebujących i bezdomnych na MTP. Weźmie w niej udział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Caritas Archidiecezji Poznańskiej od wielu lat organizuje wigilię dla osób: ubogich, starszych, chorych, samotnych oraz w kryzysie bezdomności z Poznania i okolic, by na święta Bożego Narodzenia nikt nie został bez pomocy i wsparcia. To największa taka wigilia w Polsce odbywająca się pod jednym dachem – bo Caritas, dzięki pomocy miasta, organizuje ją w pawilonach MTP.

24 grudnia po dwóch latach przerwy wigilia ponownie odbędzie się stacjonarnie. Przy stołach zasiądzie około 1500 osób, wśród nich wielu uchodźców z Ukrainy, których los rzucił do Poznania.
„Każdy z uczestników wigilii będzie mile widziany i ugoszczony z sercem” – zapewniają organizatorzy spotkania. – „Każdy uczestnik wigilii nie tylko zasiądzie do stołu, przy którym będzie mógł zjeść tradycyjny posiłek, dzieląc swoją radość z innymi ludźmi, ale będzie miał także okazję przełamać się opłatkiem, złożyć życzenia, a także wysłuchać tych składanych przez arcybiskupa czy prezydenta Poznania. Ponadto całemu wydarzeniu towarzyszyć będzie śpiewanie kolęd, a po wszystkim każdy z uczestników wróci do siebie z paczką świąteczną”.

Przygotowanie wigilii ze względu na jej skalę nie byłoby możliwe, gdyby nie cała rzesza ludzi dobrej woli: od tych przekazujących dary materialne czy finansowe po tych, którzy jako wolontariusze pomagają w przygotowaniu wigilijnych potraw. Ponad tysiąc wolontariuszy – uczniów poznańskich szkół – już 22 grudnia rozpocznie przygotowania do wigilii: w targowym pawilonie ustawią i zastawią stoły, a później będą pakować paczki i kroić ciasto. Kilka dni przed wigilią siostry prowadzące poznańskie jadłodajnie, przy wsparciu osób pomagających im w tym dziele, także rozpoczną szykowanie tradycyjnych, polskich dań wigilijnych dla gości na MTP.

Caritas zaprasza wszystkich, którzy chcieliby pomóc lub przekazać żywność, ciasta czy datek na rzecz wigilii na MTP. Wciąż można to zrobić, a szczegóły znajdują się na stronie Caritas.

Podziel się:

Ostatnio dodane: