Sprawdzanie zgód TCF
niedziela, 6 lipca, 2025

Wielkopolski Park Narodowy zamknął szlaki

Jak poinformowała w specjalnym komunikacie dyrekcja Wielkopolskiego parku Narodowego, od 5 stycznia do odwołania będą zamknięte wybrane szlaki turystyczne w WPN.

„Szlaki zostają zamknięte ze względu na obecność po wichurach licznie połamanych drzew i zwisających gałęzi” – czytamy w komunikacie. – „Dyrekcja WPN zwraca się z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności, podczas wędrówki po szlakach, zwłaszcza podczas ekstremalnych warunków pogodowych”.

Chodzi o szlaki turystyczne położone w obwodach ochronnych Wiry oraz Wypalanki: szlak zielony oraz trasa rowerowa od Rosnówka (ogrodzenie stadniny Wechta) do drogi publicznej i parkingu Trzebaw-Wypalanki (do tzw. grzybka), a także szlak zielony oraz trasa wokół Stęszewa i Aktywna Trójka od przejścia pod torami kolejowymi w Dębienku aż do wyjścia z terenu WPN przy stadionie sportowym w Stęszewie wraz z łącznikiem w uroczysku Lipno.

Obserwuj nas w Google News!

Nie przegap najnowszych artykułów i wiadomości. Dołącz do naszych czytelników w Google News.

Obserwuj nas w Google News

Masz dla nas ważną informację?

Zauważyłeś problem w mieście? Masz ciekawe zdjęcie, historię lub chcesz zgłosić sprawę wymagającą uwagi? Napisz do naszej redakcji i pomóż nam informować lokalną społeczność!

Skontaktuj się z nami
Źródło: WPN
Strona głównaWielkopolskaPoznańWielkopolski Park Narodowy zamknął szlaki