Wielkopolska: Znów upały i burze z gradem!

Teatralka fot. Sławek Wąchała
Temperatura przekraczająca 30 stopni Celsjusza w cieniu i możliwość burz, nawet z gradem. Taką pogodę przewidują na dziś synoptycy w Wielkopolsce. nadal obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałem i pierwszego przed burzami.

Upały powoduje napływająca z południa gorąca masa powietrza pochodzenia kontynentalnego, która będzie dominować nad Polską co najmniej do końca tygodnia. I w tym czasie słupki termometrów będą przekraczać 30 stopni.

Dziś w Wielkopolsce temperatura może przekroczyć 32 stopnie Celsjusza i nadal obowiązuje tu ostrzeżenie drugiego stopnia. Jak przypomina Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, należy w taką pogodę unikać wychodzenia z domu, zwłaszcza w południe, pamiętać o piciu dużej ilości płynów, a przy wychodzeniu nie zapominać o nakryciu głowy.

Będą też burze: dziś synoptycy ostrzegają przed burzami w całym kraju, ale szczególnie na zachodzie i południu Polski, Prognozują wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km na godzinę. Miejscami może spaść grad, a prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 85 proc. Ostrzeżenie obowiązuje dziś od godziny 14.00 do godziny 22.00.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: