Wielkopolska: Znalazł portfel z pieniędzmi i odniósł na policję. „Niech się ludzie uczą”

Policja fot. ilustracyjne Sławek Wąchała fot. tenpoznan.pl

„Niech się ludzie uczą, jak powinien się zachowywać uczciwy człowiek” – tak powiedział mieszkaniec Rawicza, który znalazł portfel ze sporą gotówką i dokumentami, który natychmiast odniósł na policję. Nie miał wątpliwości co powinien zrobić.

Wszystko wydarzyło się 8 sierpnia. Około godziny 7.00 rano do jednostki policji przyszedł mieszkaniec Rawicza, który oświadczył, że chwilę wcześniej w rejonie banku na Rynku znalazł czarny portfel. W portfelu były nie tylko pieniądze – 1200 złotych i banknot jednodolarowy – ale także ważne dokumenty, prawo jazdy, dowód osobisty, legitymacja studencka oraz kilka kart bankomatowych. Dokumenty były wystawione na mieszkańca Mikowic.

„Dzielnicowy dotarł do pokrzywdzonego mężczyzny i poinformował o zaistniałej sytuacji” – informują rawiccy policjanci. – „28-latek był zaskoczony, bo nawet nie zorientował się, że zgubił portfel. Przyznał, że prawdopodobnie podczas wypłacania pieniędzy musiał mu wypaść. Mężczyzna nie ukrywał zadowolenia był szczęśliwy, że znalazł go tak uczciwy człowiek. Pan Krzysztof z Rawicza w rozmowie z nami powiedział, że uważa swoje zachowanie za naturalne. Zapytany czy możemy napisać kilka słów na ten temat zgodził się mówiąc „niech się ludzie uczą, jak powinien się zachowywać uczciwy człowiek”, dodatkowy nasz komentarz nie jest potrzebny. Wiemy że mieszkańcy naszego powiatu już w kilku takich sytuacjach wykazali się uczciwością. To nie jest pierwsza tego typu historia, która ma swój szczęśliwy finał”.