Noc Zawodowców fot. Noc Zawodowców

Wielkopolska: Zapraszamy na Noc Zawodowców!

Spotkania z trenerami biznesu, doradcami zawodowymi i specjalistami różnych branż – wszystko dla młodych ludzi chcących wybrać zawód dla siebie. Noc Zawodowców w tym roku odbędzie się 2 października i ze względu na pandemię koronawirusa – online.

Impreza odbywa się pod patronatem marszałka Wielkopolski Marka Woźniaka i angażuje młodzież ostatnich klas szkół podstawowych, ich rodziców, pracodawców, rzemieślników, doradców zawodowych, nauczycieli kształcących w zawodach i wszystkich, których interesuje tematyka związana z edukacją i rynkiem pracy. Jest też okazją do poznania osób, znanych na tym rynku, odnoszących sukcesy i oferujących zatrudnienie w konkretnych zawodach. Takich postaci w naszym regionie nie brakuje. Dla młodych ludzi możliwość zadania pytań mistrzom, czeladnikom i innym fachowcom jest nie do przecenienia.

Czego mogą oczekiwać młodzi ludzie? Spotkań, podczas których będzie można znaleźć odpowiedzi bądź inspiracje dotyczące takich zagadnień, jak: „Koniec podstawówki i co dalej?”, „Chcę być zawodowcem. Jak to zrobić?” czy „W jakim kierunku rozwija się rzemiosło w naszym subregionie”. Posłuchamy odpowiedzi braci Adama i Łukasza z programu „Usterka” na pytanie – dlaczego warto iść swoją drogą i realizować swoje pasje. Natomiast Wojtek Kaczmarczyk opowie o plusach i minusach pracy w poszczególnych zawodach oraz doradzi uczestnikom, w jaki sposób budować swój wizerunek w sieci.

Będzie też można dołączyć do pokojów, w których odbywać się będą spotkania z ekspertami, m.in. Renatą Gut, trenerem edukacji i biznesu, dr Anną Brzosko, wykładowcą Akademii Leona Koźmińskiego czy prof. Małgorzatą Rosalską z Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM. Spotkania – w formie wykładów online – przeznaczone dla wszystkich, a w szczególności rodziców, pedagogów i doradców zawodowych. Zainicjuje je rozmowa z Pauliną Stochniałek, członkinią zarządu województwa wielkopolskiego.

Ubiegłoroczna edycja odbywała się jednocześnie w 13 miastach Wielkopolski. Tegoroczna Edycja 3.0 Nocy Zawodowców to wydarzenie online. Rzeczywistość, w której się znaleźliśmy pozwala na wykorzystanie obecnych technologii i dotarcie do jeszcze szerszego grona odbiorców. W tym roku Wielkopolska spotyka się w SIECI ZAWODÓW.

Pełen program wszystkich pięciu subregionalnych odsłon wydarzenia dostępny jest na stronie wydarzenia.

UMWW, el

3 2 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze