śmieci na parkingu fot. policja Kępno

Wielkopolska: Wyrzucił śmieci na parkingu. Przy patrolu policji

Młody mieszkaniec Opatowa postanowił wyrzucić śmieci ot tak, na ziemię, na parkingu. Był środek nocy i nie przypuszczał, że obserwuje go patrol policji, który wręczył mu za śmiecenie 500-złotowy mandat. I każe posprzątać.

Do zdarzenia doszło 14 listopada o godzinie 1.30 w Łęce Opatowskiej na parkingu szkoły podstawowej, gdzie uwagę funkcjonariuszy Zespołu ds. Nieletnich kępińskiej jednostki zwróciły stojące dwa pojazdy. Pasażer jednego z nich, samochodu osobowego marki Seat, wyrzucił z pojazdu torbę ze śmieciami torbę pełną opakowań oraz butelek po artykułach spożywczych z jednej z restauracji szybkiej obsługi po prostu na ziemię, mimo że kosz znajdował się tylko kilka metrów dalej.

17-letni, jak się później okazało, mieszkaniec Opatowa, nie wiedział tylko, ża całą akcję obserwują policjanci, którzy na tak naganne zachowanie natychmiast zareagowali i ukarali sprawcę wykroczenia z art.145 kodeksu wykroczeń najwyższą możliwą karą, jaką jest mandat karny w wysokości 500 złotych. A dodatkowo nakazali mu też, by posprzątał wyrzucone śmieci oraz umieścił w koszu.

“Leżące na poboczach naszych dróg puszki, pudełka po papierosach, butelki czy opakowania po jedzeniu źle świadczą o stanie kultury osobistej niektórych mieszkańców powiatu kępińskiego i osób przejeżdżających” podsumowują kępińscy policjanci. – “Takiego typu zachowanie powinno być piętnowane społecznie. Pamiętajmy: sankcje w postaci krytyki kolegów, znajomych, przechodniów mają często większy walor wychowawczy niż mandat!”.

Źródło: KPP Kępno

5 2 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze