Wielkopolska: Wybuch gazu w budynku. Jedna osoba z obrażeniami

wybuch gazu fot. KP PSP Krotoszyn

Uszkodzone okna i drzwi oraz jedna osoba z obrażeniami – to skutki wybuchu gazu, do którego doszło rano w jednym z domów jednorodzinnych przy ul. Śląskiej. W akcji ratunkowej brało udział pięć zastępów strażaków.

Wybuch miał miejsce 16 września tuż po godzinie 8.00 rano. Na miejsce wysłano cztery zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie oraz zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Krotoszynie, a także Grupę Operacyjna pod dowództwem Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie bryg. Marka Kalaka.

– Po przybyciu na miejsce strażacy ustalili, że na skutek wybuchu gazu ziemne​_go doszło do uszkodzenia stolarki okiennej i drzwiowej oraz wyposażenia wewnątrz budynku – informuje st. kpt Tomasz Patryas, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie. – Jedna osoba w wyniku zdarzenia została poszkodowana. W budynku nie stwierdzono oznak pożaru.

Strażacy, chroniący drogi oddechowe odpowiednim sprzętem i wyposażeni w urządzenia pomiarowe weszli do wnętrza budynku. Mierniki nie wykazały obecności substancji niebezpiecznej. W tym samym czasie ratownicy wyprowadzili osobę poszkodowaną z budynku i udzielili jej pierwszej pomocy.
– Po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego kierownik zespołu podjął decyzję o przewiezieniu osoby poszkodowanej do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego – poinformował rzecznik. – Z uwagi na charakter zdarzenia na miejsce dotarli przedstawiciele Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, którzy ocenili stopień uszkodzenia budynku i wydali stosowne zalecenia.

Akcja strażaków trwała 1 godzinę i 26 minut.