Wielkopolska: Wojewoda zachęca do wywieszania flag i odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”

Godnym sposobem na zamanifestowanie radości z tego święta w bezpieczny sposób będzie – jak uważa wojewoda Łukasz Mikołajczyk – nie tylko wywieszenie flag, ale też dołączenie do akcji „Niepodległa do Hymnu 2020″ i wspólne zaśpiewanie w samo południe „Mazurka Dąbrowskiego”.

– Dziś jesteśmy w domach, chroniąc się w tym trudnym czasie przed koronawirusem – zaapelował do Wielkopolan Łukasz Mikołajczyk. – I choć nie spotkamy się licznie na miejskich placach, nie zaśpiewamy wszyscy razem głośno hymnu, możemy zrobić coś innego. Zachęcam, abyśmy wszyscy 11 listopada wywiesili przed domami czy na balkonach piękne biało-czerwone flagi. Pokażmy, że choć jesteśmy w murach mieszkań, to wypełniają je miłość i szacunek do Polski.

Ponadto wojewoda, w uzgodnieniu z władzami samorządowymi, podjął decyzję o złożeniu kwiatów przez delegacje poszczególnych organów administracji w miejscach, upamiętniających osoby i formacje zbrojnie zasłużone dla polskiej wolności.

O godz. 11.00 wojewoda wielkopolski złoży kwiaty pod Pomnikiem Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu (ul. Św. Marcin, bezpośrednio przy gmachu Auli Nova). O godz. 11:30 marszałek województwa wielkopolskiego złoży kwiaty pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich (u zbiegu ul. Wierzbięcice i Królowej Jadwigi). O godz. 12:00 przedstawiciele powiatu poznańskiego złożą kwiaty pod Tablicą Franciszka Ratajczaka (narożnik ul. Ratajczaka i pl. Wolności). Natomiast o godz. 12:30 delegacja prezydenta miasta Poznania złoży kwiaty pod Pomnikiem 15. Pułku Ułanów Poznańskich. (ul. Ludgardy).

Poszczególne delegacje złożą kwiaty w imieniu wszystkich mieszkańców Wielkopolski jako wyraz pamięci i szacunku dla Ojczyzny i orędowników jej niepodległości.

W dniu 15 listopada 2020 roku o godz. 10:00. w Katedrze Poznańskiej zostanie odprawiona tradycyjna Msza Święta w intencji władców z dynastii Piastów, od lat organizowana tradycyjnie w pierwszą niedzielę po Narodowym Święcie Niepodległości.

W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiologiczną, Wojewoda Wielkopolski bardzo serdecznie zaprasza wszystkich do uczestnictwa w tej Mszy Świętej online – będzie dostępna na kanale Youtube.

WUW, el

Podziel się: