Wielkopolska: Właścicielka zginęła w wypadku. Poszukiwane domy dla jej kotów

kot fot. doanme, pixabay

„Pilna potrzebna pomoc!” – prosi Gnieźnieński Oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. 54-letnia kobieta, która zginęła w wypadku, osierociła jedenaście kotów. Wolontariusze szukają dla nich domów, przyda się także karma, żwirek i kuwety.

Przypomnijmy: 13 października doszło do tragicznego wypadku w Wymysłowie, na drodze krajowej nr 15 między Gnieznem a Trzemesznem. Kobieta jadąca na rowerze wpadła tam pod ciężarówkę i nie udało się jej uratować. Okazało się, że była właścicielka jedenastu kotów,

Zwierzętami zaopiekował się Gnieźnieński Oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. „Interwencja odbyła się za zgodą Prokuratury i w asyście Policji” – poinformowali działacze na swoim profilu społecznościowym. – „Potrzebne są przede wszystkim domy stałe lub tymczasowe. Będziemy też bardzo wdzięczni za zakup karmy, żwirku, kuwet. Koty są zadbane, niektóre wykastrowane. Są w różnym wieku, cztery kotki i sześć kocurków. Koty są bardzo przyjazne i przytulaśne. Chwilowo umieściliśmy je w Hotelu dla Zwierząt Pasja w Wymysłowie”.

Zapewnienie wyżywienia dla jedenastu kotów, i to z dnia na dzień, nie jest jest łatwym zadaniem. Dlatego wolontariusze proszą o pomoc w zakupie żwirku, kuwet i karmy dla kotów, a docelowo także domów dla kotów.
„Poszukujemy domów niewychodzących” – napisali. – „Prosimy pomóżcie, nie mamy gdzie zapewnić kotom bezpiecznego miejsca”.

Podziel się: