Wielkopolska: Wiosna chce dodać Europie skrzydeł

Ugrupowanie “Wiosna” uczciło dzisiaj pierwszy dzień wiosny rozpoczęciem zbierania podpisów pod listami do Parlamentu Europejskiego.

– Mimo nacisków różnych środowisk politycznych, do wyborów idziemy samodzielnie – podkreśliła Katarzyna Ueberhan. – Polki i Polacy mają prawo do wolnego decydowania, na kogo chcą głosować.

Kandydaci ugrupowania do Parlamentu Europejskiego mają być przedstawieni w najbliższą sobotę podczas konferencji w Warszawie. Dotychczas wydawało się, że z pierwszej pozycji w Wielkopolsce wystartuje Krzysztof Śmiszek, partner Roberta Biedronia, ale wczoraj pojawiły się informacje, że jednak będzie on reprezentować Wiosnę w okręgu dolnośląskim.

– Łączą nas wartości i jasna wizja zmiany. Wiosna pójdzie do Europy z silną listą kandydatów, którzy dodadzą jej skrzydeł – podkreśliła Katarzyna Ueberhan. – Europejska drużyna Wiosny to ludzie gwarantujący zmianę i świeżość, a także doświadczenie. To Europejki i Europejczycy z krwi i kości.

Od dzisiaj przez następne trzy tygodnie działacze Wiosny, wspólnie z wolontariuszami będą zbierali podpisy pod listami do Parlamentu Europejskiego. Przy okazji Wiosna zamierza aktywnie zachęcać ludzi do wzięcia udziału w samych wyborach.

 

Dodaj komentarz

avatar