Wielkopolska: Upały, burze i nieco chłodniejszy wieczór. Jest kolejne ostrzeżenie

Burza Poznań fot. Magda Zając

W całym regionie nadal obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne przed upałem trzeciego stopnia, a w stolicy regionu mamy obecnie 35 stopni Celsjusza. Ale nad Polskę nadchodzą burzowe chmury, zbliża się też chwilowe ochłodzenie – i kolejne ostrzeżenie. Tym razem przed burzami.

„Nadal prognozuje się upały” – ostrzega IMiGW. – „Temperatura maksymalna w środę od 33°C do 37°C, w czwartek od 33°C do 38°C, w piątek i sobotę od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 20°C, tylko w nocy ze środy na czwartek od 19°C do 22°C”.

Ostrzeżenie obowiązuje do 23 lipca, do godziny 23.00, ale dziś wieczorem możemy liczyć na odrobinę chłodu i deszcz, a może nawet burze. Nad Polskę od zachodu nadciąga masa chmur widocznych na zdjęciu satelitarnym i to właśnie te chmury mogą przynieść burze z gradem oraz deszcz.

„W godzinach wieczornych Polska będzie w zasięgu chłodnego frontu atmosferycznego. Z zachodu na wschód będzie przemieszczała się wąska strefa opadów” – podaje IMiGW.

IMiGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem, które obowiązuje od 21 lipca, od godziny 7.30, do 22 lipca, do 7.30. Najbardziej prawdopodobne będzie wystąpienie opadów około godziny 23.00 i później.

Podziel się: