Wielkopolska: UAM odmówił wynajęcia auli J. Kaczyńskiemu. „Nie udostępniamy pomieszczeń na wydarzenia o charakterze politycznym”

Jarosław Kaczyński fot. Karolina Adamska

Jarosław Kaczyński chciał spotkać się ze swoimi zwolennikami w Gnieźnie, w auli Instytutu Kultury Europejskiej. Ale UAM odmówił wynajmu auli. „Nie udostępniamy pomieszczeń na wydarzenia o charakterze politycznym” – poinformowała rzeczniczka uczelni, Małgorzata Rybczyńska.

Jak informuje Radio Poznań, odmową uczelni zdziwiony jest poseł PiS z Gniezna, Zbigniew Dolata. Jak twierdzi, wielokrotnie był zapraszany w mury uczelni, więc obecna odmowa jest dla niego sporym zaskoczeniem. Zwłaszcza że, jak twierdzi, politycy opozycji bez problemów organizują spotkania w jej murach, ze studentami. Co prawda nie poinformował, czy opozycja wynajmowała aulę na cele polityczne i czy on sam również w tym celu w niej gościł – a ma to znaczenie, bowiem rzeczniczka UAM wyraźnie sprecyzowała w odpowiedzi, że tylko na ten rodzaj spotkań aula nie będzie wynajmowana.

Poseł jest jednak zaskoczony tym, że uczelnia odmawia udostępnienia auli na spotkanie lidera PIS z mieszkańcami. Jego zdaniem to dowód na to, że władze uczelni są zaangażowane po stronie opozycji, a to, jak uważa, nie świadczy najlepiej o obecnych władzach UAM. Zapewnia też, że będzie teraz bacznie przyglądał się działalności UAM, a zwłaszcza wynajmowi sal – czy rzeczywiście nie są one wynajmowane na działalność polityczną.

Podziel się: