Wielkopolska: Trzylatek sam na plaży. Ratownicy ostrzegają

zdjęcie ilustracyjne fot. L. Łada

Ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gołuchowie apelują o odpowiedzialność odpoczywających nad wodą. Trzyletnie dziecko bez opieki i kobieta pod wpływem alkoholu pływająca z dzieckiem to tylko dwa z incydentów, z jakimi musieli sobie ostatnio poradzić.

21 lipca ratownicy najpierw musieli zaopiekować się trzylatkiem, który był na plaży bez opieki. Ponieważ przez dłuższy czas przy dziecku nie pojawił się żaden opiekun, a maluch bardzo płakał, plażowicze powiadomili ratowników WOPR. Ci wezwali pogotowie i policję, a czekając na nich zaopiekowali się dzieckiem, w czym bardzo pomogła jedna z plażowiczek. Dzięki niej maluch uspokoił się i przestał płakać.

Nie upłynęły dwie godziny, gdy ratownicy zauważyli w wodzie kobietę, ewidentnie pod wpływem alkoholu. Pływała na dmuchanym kole z dzieckiem, w dodatku na niestrzeżonym odcinku kąpieliska! Ratownicy zwrócili jej uwagę, ale nie zareagowała, dopiero po dłuższej wymianie zdań, w którą włączyli się plażowicze, wyszła z wody. Kobieta, jak się okazało, była cudzoziemką. W jej przypadku ratownicy także powiadomili policji.

Ratownicy z Gołuchowa w mediach społecznościowych przypominają, że absolutnie nie wolno wchodzić do wody pod wpływem alkoholu. Podziękowali też plażowiczom za odpowiedzialną postawę.

Podziel się: