Wielkopolska: Tragiczny wypadek na obwodnicy. Jedna osoba nie żyje

Helikopter LPR Lotnicze Pogotowie Sanitarne fot. Sławek Wąchała

45-letnia kobieta zginęła w wypadku na obwodnicy Grodziska Wielkopolskiego. Zderzyły się tam samochód osobowy i ciężarówka. Kobieta jechała z 10-letnią córką – dziewczynka trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło 17 października po godzinie 17.00 na skrzyżowaniu ulic Dolnej i Europejskiej, na obwodnicy Grodziska Wielkopolskiego. Jak informuje portal „Grodzisk Nasze Miasto”, zderzyły się tam samochód osobowy i ciężarówka. To właśnie samochodem osobowym marki mazda podróżowała 45-latka, mieszkanka Grodziska. Razem z nią jechała 10-letnia córka.

Jak powiedział portalowi sierż. Krystian Kawala z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim, ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu ciężarówce marki volvo, którą kierował obywatel Ukrainy mieszkający w powiecie wschowskim.

Mężczyzna próbował uniknąć zderzenia, odbił na przeciwległy pas ruchu, ale to niestety nie wystarczyło. Dwa auta zderzyły się, a kobieta kierująca osobówka poniosła śmierć na miejscu. Długa reanimacja w wykonaniu ratowników medycznych i śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego nie dała efektów. Córka została przewieziona do szpitala w Poznaniu – jej obrażenia nie zagrażają życiu.

Policjanci sprawdzili stan kierowcy ciężarówki – mężczyzna był trzeźwy. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie pod nadzorem prokuratora.

Podziel się: