dezynfekcja przedszkola 2 fot. WBOT

Wielkopolska: Terytorialsi wspierają przedszkola i żłobki

110 tys. litrów płynu do dezynfekcji rozwieźli po wielkopolskich przedszkolach i żłobkach strażacy, strażacy-ochotnicy i terytorialsi. Wszystko po to, by placówki były przygotowane na otwarcie w czasie pandemii koronawirusa.

Żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz ze strażakami PSP dostarczają m.in. płyn do dezynfekcji na potrzeby przedszkoli i żłobków tam, gdzie samorządy lokalne zdecydowały o otwarciu placówek. Ich funkcjonowanie jest obwarowane wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego: każda osoba dorosła wchodząca do przedszkola lub żłobka musi zdezynfekować ręce, codziennie też musi sie odbywać dezynfekcja powierzchni dotykowych w placówkach, takich jak poręcze, klamki, blaty, włączniki oraz zabawki.

– Łącząc siły ze strażakami PSP i OSP, żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej wsparli wojewodę wielkopolskiego i w tym tygodniu rozdystrybuowali 110 tys. litrów płynu do dezynfekcji – informuje płk Rafał Miernik, dowódca 12 WBOT.

Żołnierze rozdzielali i pakowali środki na wozy wojskowe w Muzeum Broni Pancernej. Następnie środki zostały rozwiezione do 33 miejscowości na terenie Wielkopolski.

Akcja dostarczania środków dezynfekujących realizowana jest przez Wojska Obrony Terytorialnej w ramach operacji „Odporna Wiosna”. Ma ona na celu wsparcie samorządów, opieki medycznej oraz służb sanitarnych w walce z koronawirusem.

WBOT, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze