Wielkopolska: Telefony znikły z paczkomatu. „Wiedzieli kiedy kurier przywozi przesyłki”

obrabowany paczkomat fot. policja Rawicz

Dwaj nastolatkowie w wieku 17. i 15 lat są podejrzani o to, że postanowili okraść paczkomat, do którego wcześniej zamówili towar. Ich łupem miało paść 10 telefonów marki iPhone łącznej wartości 49 390 zł.

Jak informuje rawicka policja, 29 czerwca zostało zgłoszone włamanie do paczkomatu w Szymanowie. Jak się okazało, opróżniono 10 skrzynek, a sprawcy zabrali paczki zawierające 10 telefonów marki iPhone wartych 49 390 zł.

Funkcjonariusze ustalili, że podejrzani o dokonanie tego przestępstwa są dwaj bracia z gminy Rawicz, którzy w przeszłości wchodzili już w konflikt z prawem. Siedemnastolatek i piętnastolatek wpadli na pomysł, aby zamówić do paczkomatu 10 telefonów.
„Założyli fikcyjne konta i w firmie z Radomia zamówili telefony, za które należało zapłacić przy odbiorze kodem blik w paczkomacie” – informuje rawicka policja. – „Wiedzieli kiedy kurier przywozi przesyłki dlatego też obserwowali, do których skrzynek wkłada paczki. Następnie pod osłoną nocy w kominiarkach i perukach na głowie zakradli się do paczkomatu, gdzie zakryli kamerę workiem i rękawiczką a następnie przy użyciu łomu wyłamali skrzynki, skąd zabrali telefony”.

Równolegle skradzione telefony wystawili do sprzedania na jednym z portali i gdy zgłosił się klient – pojechali do niego do Wrocławia i sprzedali mu 7 telefonów za kwotę 25 900 zł.
„Część pieniędzy wydali na jedzenie oraz zakupy” – informują policjanci. – „Podczas przeszukania policjanci odzyskali 3 telefony, zabezpieczyli pieniądze w kwocie 18 300 zł oraz przedmioty, które zakupili za pieniądze uzyskane z przestępstwa”.

Siedemnastolatkowi grozi do 8 lat więzienia, natomiast młodszym z braci zajmie się sąd rodzinny.

Podziel się: