pieniądze fot. pixabay

Wielkopolska Tarcza Antykryzysowa jest – ale nie działa

Miała pomagać regionalnym przedsiębiorcom, a marszałek Marek Woźniak, podpisując umowę z Wielkopolską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, przekazał na ten cel 100 milionów złotych. Tylko że tarcza nie działa.

Poinformował nas o tym jeden z przedsiębiorców, który usiłował złożyć wniosek o dofinansowanie.
“Miał być uruchomiony generator, a nie można nawet wejść na stronę! ” – napisał.

Sprawdziliśmy: rzeczywiście na panel Wielkopolskiej Tarczy Antykryzysowej wejść się nie da, natomiast można tam sobie przeczytać następujący komunikat:
“W związku z bardzo dużym zainteresowaniem grantem na kapitał obrotowy, licznymi telefonami oraz zapytaniami wpływającymi na skrzynkę mailową, chcąc zapewnić równy dostęp do informacji, a przez to równe szanse na skorzystanie z grantu, Grantodawca podjął decyzję o udostępnieniu generatora wniosku po 16 sierpnia br. Przez kolejny okres minimum 4 dni Przedsiębiorcy będą mogli wypełniać w nim wnioski o grant. Po udostępnieniu generatora wniosków Grantodawca na stronie www.warp.org.pl oraz www.grant.warp.org.pl powiadomi o terminie otwarcia naboru.

Dziękujemy za zrozumienie i zapraszamy do udziału w projekcie”.

Zdecydowanie jest już po 16 sierpnia – i strona nadal nie działa. A przypomnijmy, że Wielkopolska Tarcza Antykryzysowa, na którą marszałek podpisał 15 lipca umowę z Wielkopolską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości i przekazał 100 milionów złotych, miała być realną pomocą dla mikro i małych przedsiębiorców z Wielkopolski, którzy z powodu pandemii koronawirusa utracili istotną część przychodów i odnotowali straty finansowe. Właśnie tych, którym z kolejnych tarcz rządowych z różnych względów trudno dostać jakąkolwiek pomoc.

Okazuje się, że i regionalnie nie jest to wykonalne. Przynajmniej przez Wielkopolską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i przynajmniej dzisiaj. Naprawdę tak trudno było przewidzieć, że w fatalnej sytuacji gospodarczej, trudnej zwłaszcza dla małych firm, wszystkie one będą walczyć o dofinansowanie? Przecież widać to już było na przykładzie lawiny wniosków o mikropożyczki składanych do powiatowych urzędów pracy.

Jak na agencję rozwoju przedsiębiorczości – niezbyt dobrze, a nawet całkiem źle. Zwłaszcza że – wydawałoby się – akurat w Wielkopolsce nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że dla małej firmy w kłopotach każdy dzień jest cenny.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze