Wielkopolska: Strażacy uratowali młodego bociana. Wypadł z gniazda

pomoc bocianowi fot. OSP Zamęty

Ekstremalny upał daje się we znaki nie tylko ludziom, ale też zwierzętom. Właśnie z powodu przegrzania młody bocian wypadł z gniazda i nie wiadomo, jakby to się skończyło, gdyby nie strażacy.

Bocianie gniazdo w Zamętach niedaleko Kalisza jest usytuowane na betonowym słupie energetycznym. To bardzo dobra lokalizacja, ale nie wtedy, gdy z nieba leje się taki żar jak dziś. Młode bociany w tak posadowionym gnieździe nie mają żadnej osłony przed gorącem.

Jak informuje portal kalisz24.info, 20 lipca przed godziną 20.00 jeden z maluchów z przegrzania wypadł z gniazda, a po drodze zaplątał się w linię energetyczną. Na pomoc wezwano strażaków z JRG2 KM PSP w Kaliszu, bo ona dysponowała podnośnikiem koszowym, niezbędnym do tej akcji, oraz OSP Mycielin i OSP Zamęty. Na miejscu był także weterynarz.

Strażacy wyplątali osłabionego ptaka z przewodów i oddali w ręce weterynarza, który go zbadał. Na szczęście okazało się, że ptak nie odniósł poważniejszych obrażeń, więc lekarz tylko go nawodnił, podał witaminy, a strażacy przetransportowali go z powrotem do gniazda.

Podziel się: