Wielkopolska: Sięgał po papierosy i spowodował wypadek. Jedna osoba nie żyje

Policja fot. ilustracyjne Sławek Wąchała

Jadąc z o wiele za dużą prędkością kierowca hondy civic postanowił sięgnąć po paczkę papierosów. To było powodem utraty panowania nad autem i dachowania, a także śmieci jednej z pasażerek samochodu.

Do wypadku doszło 26 lipca. Według wstępnych ustaleń policji, jak informuje portal wlkp24.info, właśnie nadmierna prędkość i szukanie paczki papierosów, która zapodziała się między fotelami, było powodem utraty przez 24-letniego kierowcę narodowości gruzińskiej panowania nad kierownicą. Jadąc drogą wojewódzką nr 470 w miejscowości Szadek w powiecie kaliskim wypadł z trasy i wpadł do rowu, a później dachował.

Samochodem podróżowało czworo pasażerów: 27-letnia obywatelka Ukrainy zmarła z powodu obrażeń poniesionych w wypadku. 30-letni obywatel Ukrainy i 24-letnia obywatelka Ukrainy zostali tylko przebadani w szpitalu, a ponieważ nie stwierdzono u nich obrażeń, zostali wypuszczeni do domu. Kierowca hondy został zatrzymany.

Wypadek miał miejsce dokładnie na drodze wojewódzkiej nr 470 w miejscowości Szadek w gminie Ceków-Kolonia w powiecie kaliskim. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 24-letni kierowca hondy civic, obywatel Gruzji, jechał od miejscowości Ceków w kierunku Kalisza. – Kierując pojazdem i chcąc sięgnąć po paczkę papierosów znajdującą się między fotelami oraz w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w skarpę przydrożnego rowu, doprowadzając do wywrócenia pojazdu. W wyniku poniesionych obrażeń, w szpitalu zmarła pasażerka pojazdu, 27-letnia obywatelka Ukrainy – informuje kom. Witold Woźniak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Do szpitala trafiły wszystkie osoby, które znajdowały się w pojeździe. Pod opieką lekarzy znajduje się jeszcze 30-letni obywatel Ukrainy. 24-letnia tej samej narodowości, po przeprowadzonych badaniach została zwolniona do domu. 24-letni kierowca hondy został zatrzymany w kaliskiej komendzie i jest do dyspozycji prokuratora.

 

Podziel się: